5 RZECZY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ DLA SIEBIE KAŻDEGO DNIA


Skupiasz się za bardzo na potrzebach i problemach innych? Nigdy nie masz czasu, bo jak nie praca to dom? Poranna kawa w spokoju, siedząc? Przyznaj się, kiedy ostatnio tak miałaś? Oh, znów dzwoni telefon? Mama, przyjaciółka, mąż, a może szef dobija się od godziny? Odrzuć wszystko na 5 minut i żyj, przypomnij sobie, że jesteś szczęśliwa.1. Pij więcej wody
Tylko jak to zrobić? Dobrym pomysłem jest pewnego rodzaju Challenge J Postaw sobie za cel picie 2 litrów wody dziennie przez tydzień. Jeśli Ci się uda – może kupisz sobie coś ładnego w nagrodę? Jeśli Ci się nie uda – spróbuj w kolejnym tygodniu. W ten tydzień powoli wyrobisz sobie nawyk picia wody. Polecam dorzucać sobie do wody truskawki, pomarańcze, cytryny, kto co lubi, ważne, by Ci smakowało, a przy okazji masz dodatkowe witaminki J

2. Oddychaj
W czerwcowym wydaniu BeActiv przeczytałam bardzo wartościowy artykuł właśnie o oddychaniu. Ta podstawowa czynność wydaje się banalna - wdech i wydech, przecież to się robi z automatu. Tak, ale ważne jest jednak, aby nauczyć się oddychać prawidłowo. To nie tylko dotleni organizm i rozjaśni umysł, ale opóźni procesy starzenia i przede wszystkim uspokoi emocje. Pamiętaj, że długość wydechu powinna być dwa razy dłuższa niż wdechu. Spróbuj. Teraz.

3. Usiądź
Wyjdź na balkon, taras, do parku, przed blok – gdzie chcesz. Usiądź. Weź głęboki oddech. Pomyśl. Ale nie o dzieciach, mężu, pracy i domowych obowiązkach, ale o sobie. O tym co Cię dziś pozytywnego spotkało, za co jesteś wdzięczna i przypomnij sobie, że jesteś szczęśliwa.

4. Zrelaksuj się
Wiem, że pewnie nie masz czasu, ale ja nie mówię o całodziennej wizycie w Spa. Mowa tutaj o 5 minutach tylko dla siebie. Wykonując demakijaż twarzy może poszerzysz go dziś o 2-minutowy masaż? Wieczorem leżąc na kanapie może wyciszysz telewizor na 5 minut i poprosić chłopaka/ męża/ kogoś bliskiego o wymasowanie Ci dłoni lub stóp? Czy poranna kawa musi być zawsze w pośpiechu? Może dziś wstaniesz 5 minut wcześniej, usiądziesz na balkonie/ tarasie i podelektujesz się świeżym powietrzem? Tylko Ty, kawa i poranek. Obiecuję, że będzie warto.

5. Zrób peeling ciała
2 minutki pod prysznicem dłużej, a ile dobrego samopoczucia. Nie ma nic lepszego jak skóra świeżo po peelingu. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam gładką skórę. Czuję się wtedy taka zadbana, dopieszczona. A to tylko 2 minutki!


Czasem warto usiąść i pomyśleć tylko o sobie. Przekonaj się.


Buziaczki,
Maya

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 mayeczka online , Blogger